Szkolna Kasa Oszczędności

Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) PKO Banku Polskiego to największy, najstarszy i najbardziej rozpoznawalny program edukacji finansowej w Polsce. Uczestniczą w nim uczniowie szkół podstawowych w wieku 5-13 lat. Jego historia sięga już osiemdziesięciu lat, jednak obecne SKO bardzo różni się od tego, które pamiętamy z dzieciństwa. Dziś uczniowie czerpią z uczestnictwa w SKO praktyczną wiedzę o finansach i ekonomii.

Również uczniowie naszej szkoły uczą się oszczędzać, a szkolnym opiekunem SKO jest mgr inż. Beata Kubińska

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego wyedukowały już miliony Polaków. Przez 80 lat istnienia SKO tysiące szkół prowadziło w naszym Banku swoje książeczki oszczędnościowe bądź rachunki. Od 2012 r., czyli od rewitalizacji programu, w SKO na indywidualnych kontach mogą oszczędzać także uczniowie i rady rodziców. W każdym roku szkolnym do programu dołączają uczniowie klas pierwszych z kolejnych roczników, natomiast dzieci, które ukończyły 13. rok życia, mają możliwość korzystania z PKO Konta Pierwszego, przy zachowaniu dotychczasowego numeru rachunku.

W roku szkolnym 2014/2015:

• w programie edukacyjnym SKO uczestniczy już co trzecia polska szkoła podstawowa
    Jest ich już ponad 4,6 tysiąca Są to szkoły ze wszystkich zakątków Polski: duże, średnie i te małe, z miast, miasteczek i wsi, bo do SKO może dołączyć każda szkoła podstawowa.

• ponad 157 tysięcy dzieci w wieku 5-13 lat posiada konta internetowe SKO
    Nowoczesny, bezpieczny i przystosowany dla dzieci serwis internetowy uczy najmłodszych oszczędzania oraz pomaga im wyrabiać dobre nawyki w zakresie finansów.

• oferta edukacyjna SKO dociera do ponad miliona uczniów
    Są to wszyscy uczniowie z ponad 4,6 tysiąca  szkół, które biorą udział w programie. Uczniowie ci, nawet jeśli nie mają swojego konta SKO, biorą udział w lekcjach i akcjach edukacyjnych organizowanych przez nauczycieli-Opiekunów SKO.

• ponad 550 szkół prowadzi Szkolnego Bloga
    Opiekunowie SKO wraz z uczniami mają możliwość prowadzenia bloga swojej szkoły, na którym opisują to, co dla nich ważne, a autorzy najlepszych blogów otrzymują cenne nagrody.

• Szkoła Oszczędzania liczy około 75 tysięcy członków
    Oficjalna grupa SKO na portalu NK – Szkoła Oszczędzania – każdego dnia rośnie w siłę. Zapisują się do niej nie tylko uczniowie, ale wszyscy zainteresowani oszczędzaniem.

źródło: http://www.pkobp.pl/dzieci-uczniowie-i-studenci/szkolne-kasy-oszczednosci/o-sko/

2015-10-25