Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Data 14 października również nie pozostaje bez znaczenia bowiem upamietnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego i zrealizowanej przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773r.

W tę wyjątkową 250. rocznicę uczniowie pod przewodnictwem pani Ewy Adamiuk przygotowali piękną, pełną humoru akademię, której dopełnieniem stała się oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego chóru, nad którym pieczę sprawuje  pani Beata Stachowicz.  Nie zabrakło momentu na refleksję i wzruszenia podczas sentymentalnej podróży wyświetlanej w formie prezentacji w czasie występu.

Nagrodzeni gromkimi brawami  wychowankowie obdarowali grono pedagogiczne oraz pracowników obsługi i administracji ciepłymi życzeniami i kwiatami.

Po występach, pani dyrektor Małgorzata Hawryluk, nagrodziła zasłużonych nauczycieli, w gronie których znalazły się: p. Beata Kubińska, p. Agnieszka Maksymiuk, p. Agata Borychowska, p. Katarzyna Iwaniuk, p. Katarzyna Bolesta, p. Małgorzata Serafinowicz.  Doceniony został także trud i wysiłek pracowników obsługi.

Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Łosice otrzymała pani dyrektor Małgorzata Hawryluk oraz Pani Anna Zaniuk.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia niegasnącego zapału, chęci do działania oraz pracy z dziećmi, nieustającej satysfakcji i uśmiechu na co dzień.