Światowy Dzień Zdrowia

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia oraz Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pedagog specjalny Monika Borysiak wraz z pedagogiem szkolnym Aleksandrą Bartoszuk zorganizowały II Niemojski Bieg Świadomości Autyzmu. Na wydarzenie zaproszono wyjątkowych gości. Przedstawiciele łosickiej grupy biegowej "Pędzące Ślimaki" - pan Piotr Popławski wraz z panem Adamem Jakimiukiem, opowiedzieli o bieganiu długodystansowym, o istocie zdrowego stylu życia i ruchu. Po prelekcji społeczność szkolna przystąpiła do rozgrzewki oraz wspólnego symbolicznego biegu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe przypinki, wodę oraz zdrowe przekąski.

O bezpieczeństwo na trasie zadbali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemojkach.